Wednesday , 20 February 2019

Arkivat e etiketimeve vetem

Alarmi i shkencëtarëve: Tokës i kanë ngelur vetëm tre vite përpara se të jetë shumë vonë

Botës i kanë ngelur edhe tre vite kohë për të marrë masa për uljen e nivelit të dioksidit të karbonit përpara se të jetë shumë vonë. Alarmi është dhënë sëfundmi nga një grup ekspertësh dhe shkencëtarësh për klimën.Një javë para mbajtjes së samitit G-20, ekspertët kanë thënë se nëse vazhdojnë …

Artikulli i plotë »

Tragjedia që tronditi të gjithë: Vetëm një javë pasi u martuan, Samiri vret gruan e tij, aryeja shokuese (Foto/Video)

Vrau nusen e tij vetëm një javë pas martesës,pasi humbi nervat,ngase ajo kishte harruar t’i fuste telefonin në rrymë për ta mbushur baterinë. Samir i ka thënë policisë se vrasja kishte ndodhur aksidentalisht. Ai kishte pohuar se gjatë zënkës me gruan në shtëpinë e tyre e kishte goditur aksidentalisht atë …

Artikulli i plotë »