Wednesday , 20 February 2019

Arkivat e etiketimeve shume

Shumë qytetarë të pranishëm në varrimin e 16 vjeçarit që u vra në Prishtinë (Foto/Video)

Numër i madh i qytetarëve janë mbledhur sot për t’i dhënë lamutmirën e fundit, 16 vjeçarit të vrarë dje në Prishtinë, Aulon Zekës. I riu u gjet i vdekur në afërsi të shkollës ‘Model’ në Prishtinës, përderisa janë duke vazhduar hetimet lidhur me rastin, raporton indeksonline. Varrimi i të riut …

Artikulli i plotë »

Alarmi i shkencëtarëve: Tokës i kanë ngelur vetëm tre vite përpara se të jetë shumë vonë

Botës i kanë ngelur edhe tre vite kohë për të marrë masa për uljen e nivelit të dioksidit të karbonit përpara se të jetë shumë vonë. Alarmi është dhënë sëfundmi nga një grup ekspertësh dhe shkencëtarësh për klimën.Një javë para mbajtjes së samitit G-20, ekspertët kanë thënë se nëse vazhdojnë …

Artikulli i plotë »

Urime sapo erdhi ky lajm: Lajm shumë i mirë për të gjithë ata që kanë patent shofer…

Sapo erdhi ky lajm: Lajm shumë i mirë për të gjithë ata që kanë patent shofer… Me datën 29.03.2017 u nënshkrua kontrata për projektin “e–testimi”, në mes të Ministrisë së Infrastrukturës dhe kompanisë përfituese “PBC” shpk. Në këtë kontratë parashihet kalimi i mbajtjës së provimit teorik për patent shofer nga …

Artikulli i plotë »

Ajo vendosi një top me letër alumini në lavatrice. Shumë pak njerëz e dinë këtë hile fantastike. (Shikoni videon)

Larja e rrobave me siguri nuk është puna juaj e preferuar në shtëpi. Në shumë raste mund të jetë kaq e lodhshme. Gjatë këtij procesi duhet të siguroheni që temperatura është e përshtatshme dhe sigurisht duhet të jeni të kujdesshëm që të mos t’i thani rrobat tuaja plotësisht. Megjithatë falë …

Artikulli i plotë »