Wednesday , 20 February 2019

Arkivat e etiketimeve shqiptare

Historia e vajzes shqiptare që martua me një njeri me ngjyrë, shqiptarja braktiset nga familja dhe masakrohet me komente

Një vajzë shqiptare shkoi për studime në Londër dhe atje njohu dashurinë e jetës, Henrin. Sic tregon ajo pas shumë vitesh si miq Henri i kishte bërë pyetjen “Të besdis ngjyra ime”. Përgjigja e saj ishte një puthje. Pas dy vitesh marrëdhënie, ajo mbeti shtatzënë por prindërit i kërkuan ta …

Artikulli i plotë »

Gjithçka filloi me një “follow” në Instagram, ajo që i tregoi modelja shqiptare djalit e bëri të luante mendsh

Historitë e “modeleve” të Instagramit të cilat postojnë foto të nxehta duke provokuar kështu djemtë e nisin më pas “pazaret” me ta, nuk kanë të mbaruar.Kështu një fans i faqes sonë ka hasur në një nga këto modele, të cilat vetëm të tilla nuk quhen, pasi kërkesat e shumta që …

Artikulli i plotë »

Miliona euro e dollarë derdhen në dasmat shqiptare, ja cilët këngëtarë e kryesojnë listën

Grumbuj parash të përfituara nga bakshishet në dasmat tradicionale shqiptare, përveç pagesës për të kënduar gjatë natës, janë fitimet e pallogaritshme që këngëtarët shqiptarë të dasmave marrin nga ahengjet e verës. Në një artikull të fundit që boton revista Story, janë të shumtë emrat që fitimet nga dasmat i kanë …

Artikulli i plotë »

Merr fund lëvizja e lirë: Nis zbatimi i Shengenit, kthehen 55 shqiptarë nga autoritetet kufitare (Video)

55 udhëtarë shqiptarë që kanë dashur të kalojnë kufirin për të udhëtuar jashtë vendit, janë kthyer nga autoritetet kufitare. 39 ndër ta janë kthyer në Rinas ndërsa të tjerët në pikat tokësore kufitare. Sipas burimeve nga policia, të kthyerit nuk përmbushnin kriteret e përcaktuara në urdhrin e drejtorit të përgjithshëm …

Artikulli i plotë »