Monday , 21 January 2019

Arkivat e etiketimeve shqiptar

Martohet djali i bosit shqiptar, lulet nga Hollanda, kuzhina nga Italia, ja dasma madhështore që ju kushtojë 500 mij euro

Prej një jave në familjen e biznesmenit të suksesshëm shqiptar Shefqet Kastrati, ka nisur festa. Djali i tij Musa Kastrati dhe nusja Adela, martohen sonte në një dasmë me shpenzime marramendëse, detajet e së cilës na lanë me gojë hapur.Në fakt dasma do të zgjasë tri ditë, por sonte është …

Artikulli i plotë »

Vajza nga fshati shqiptar: Gjyshi më shiti për 2 mln lekë në Budva. Por ajo që më bëri burri është ferri mbi Tokë

Një histori rrënqethëse e një viktime të trafikimit është rrëfyer në faqen tonë “Shkodra News” nga një grua shqiptare. E cila tregon dramën e jetës së saj, si u shit nga gjyshja e si burri e detyroi të prostituonte. “Isha 20 vjeçe dhe jetoja në një fshat, emrin nuk po …

Artikulli i plotë »

Ndodhi edhe kjo..E TURPSHME: Rrahje fizike te Mërgimtareve Shqiptar ne kufi

Pritjet e gjata në kufi këtyre ditëve i kanë tensionuar mërgimtarët. Emisioni ka siguruar një video që tregon përleshje fizike ndërmjet shumë personave, pas përplasjes për kalimin e radhës së pritjes.Këtu tregohet edhe një here “MARRJA E SHQIPES”, përleshja fizike ndodhi në prani të fëmijëve dhe grave të cilat u …

Artikulli i plotë »

Kapet kopshtari shqiptar në Britani, ajo çfarë bënte në shtëpi ‘tronditi’ policinë (foto)

Një shqiptar ka rënë në pranga të policisë Britanike, pasi u përpoq që të ngrite një ‘fabrikë’, kanabisi, dhe të ardhurat që do të fitonte do t’ua dërgonte familjareve të tij në Shqipëri. Ai është Alban Balla dhe trupi gjykues i Gjykatës së Stokut dëgjoi se si 28-vjeçari u arrestuar …

Artikulli i plotë »