Wednesday , 20 February 2019

Arkivat e etiketimeve lajmi

LAJMI I FUNDIT / Një e keqe edhe më e madhe i ndodhi Milaim Zekës, ai nuk mund të…

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka jep detaje në lidhje me vendimin për arrestin shtëpiak ndaj deputetit Milaim Zeka, duke thënë se atij tashmë i është konfiskuar pasaporta.Përmes një njoftimi për media, Gjykata Themelore njofton se kjo masë do të zgjas nga data 16 tetor deri më 16 nëntor 2017….shtype reklamen …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT: Gjykata ka marrë këtë vendim për të dyshuarit për vrasjen e Aulonit, pritet te dënohen me burg tee…

Dy të dyshuarit për vrasjen e 16 vjeçarit Aulon Zeka para pak ditësh, G.H. dhe R.G., dolën sot para Gjykatës. Atyre u është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh, raporton “Koha Ditore”. Kujtojmë se i ndjeri Aulon Zeka u gjet i vrarë të shtunën rreth orës 11:00 në rrugën …

Artikulli i plotë »

Lajmi i Fundit: Zhvarroset trupi i të vrarit, kjo është arsyeja

Nën urdhëresën e Prokurorisë Speciale dhe në bashkëpunim juridik me Shqipërinë, Instituti i Mjekësisë Ligjore së bashku me EULEX-in dhe nën mbikëqyrjen e prokurores për krime lufte Drita Hajdari, kanë zhvarrosur sot në fshatin Domaj të Shqipërisë trupin e një personi të paidentifikuar, i cili është varrosur aty në kohën …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT: Detaje të reja nga ngjarja tragjike, ja se si Kujtimi e vrau gruan e tij

Mediat italiane raportojnë detaje të reja nga vrasja e ndodhur mesditën e sotme, kur një shqiptar vrau me thikë ish-bashkëshorten e tij rumune. Sipas “Torino Today”, 48-vjeçarja Elena Seprodi u vra për çështje ekonomike dhe për xhelozi në banesën e saj në Casale Monferrato, pas një sherri me ish-bashkëshortin e …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Tronditet Kosova aksident i tmerrshem vdes kryetari i kesaj komune (Video) Kujdes pamjet

Gradimir Mikiç, kryetari i komunës së Ranillugut dhe Sasha Aleksic, kryetari i Kuvendit komunal, vdiqën sot në një aksident trafiku të tmerrshëm që ndodhi rreth orës 13 në autostradën Nish-Shkup. Kështu shkruajnë sot mediat serbe, duke shtuar se aksidenti ndodhi kur makina “Toyota Landkruiser”, e cila po lëvizte Shkupi në …

Artikulli i plotë »