Monday , 21 January 2019

Arkivat e etiketimeve kosoves

LAJMI FUNDIT: Aksident i Tmerrshëm Vdes Deputeti i Parlamentit Kosovës..!! (Video) Kujdes pamjet

LAJMI FUNDIT: Aksident i Tmerrshëm Vdes Deputeti i Parlamentit Kosovës..!! (Video) Kujdes pamjet..Deputeti i Listes serbe ne Parlamentin e Kosoves, Velimir Rakiq, rreth 63 vjeçar nga fshati Soçanice, ka humbur jeten ne nje aksident qe ka ndodhur ne Leposaviq…….per te par videon e plote kliko ne reklame…shtype reklamen per te …

Artikulli i plotë »

Ngjare tepër e keqe ndodhi në këtë qytet të Kosovës, atje një person është…

Të dielën në Prizren është arrestuar një i dyshuar mashkull pasi që kishte shtënë me pushkë gjuetie në drejtim të viktimës mashkull. Viktima është dërguar në QKUK për tretman mjekësor, raporton Policia e Kosovës Në vendin e ngjarjes është konfiskuar një pushkë gjuetie me 19 fishekë dhe dy gëzhoja. Me …

Artikulli i plotë »

Kosovës i hiqen vizat, por duhet të presin deri më këtë datë?!

Njohësit e çështjeve të integrimeve evropiane thonë se deklaratat e kandidatëve për kryeministër se liberalizimi i vizave do të ndodhë pas tre muajve nga ardhja në pushtet janë joserioze. Sipas tyre, partitë politike më së paku duhet marrë seriozisht në kohë fushate. Kandidatët për kryeministër që garojnë në zgjedhjet e …

Artikulli i plotë »

Lajm i keq për qytetarët e Kosovës, nuk ka liberalizim vizash deri në vitin…

Qytetarët e Kosovës janë të vetmit në rajon që kanë mbet të izoluar dhe nuk mund udhëtojnë lirshëm në Evropë. Për t’u liberalizuar vizat, kanë mbetur edhe dy kritere që Kosova duhet t’i përmbush, Demarkacionin me Malin e Zi dhe luftën kundër korrupsionit. Megjithatë, procesi i liberalizimit të vizave aktualisht …

Artikulli i plotë »

PDK-ja bën ‘skandal’, në këtë qytet të Kosovës, ja çfarë ndodhi

Hajdar Beqa nuk është kandidat për kryetar të komunës së Gjakovës. Kandidat për kryetar të komunës së Gjakovës tash është Ramadan Hoti, nënkryetar aktual i komunës. Ky ndërrim që ka bërë PDK-ja, është bërë me propozimin e deputetit Hajdar Beqa. Kështu të paktën tha ai nëpërmjet telefonit për KosovaPress….per te …

Artikulli i plotë »

Aksident tragjik në këtë qytet të Kosovës, ja kush vdiq

Një person ka vdekur në një aksident tragjik në Bjeshkët e Decanit, konfirmon Policia rajonale e Pejës.auto-aksident21462132447_1503080287-7362799 Bazuar në informatat që Gazeta Express ka marrë nga Policia, përveç një personi të vdekur, nga aksidenti kanë mbetur edhe disa të tjerë të lënduar rëndë.aksidentPolicia thotë se më vonë do të dal …

Artikulli i plotë »