Wednesday , 20 February 2019

Arkivat e etiketimeve kosova

LAJMI FUNDIT: Tronditet Kosova aksident i tmerrshem vdes kryetari i kesaj komune (Video) Kujdes pamjet

Gradimir Mikiç, kryetari i komunës së Ranillugut dhe Sasha Aleksic, kryetari i Kuvendit komunal, vdiqën sot në një aksident trafiku të tmerrshëm që ndodhi rreth orës 13 në autostradën Nish-Shkup. Kështu shkruajnë sot mediat serbe, duke shtuar se aksidenti ndodhi kur makina “Toyota Landkruiser”, e cila po lëvizte Shkupi në …

Artikulli i plotë »

Identifikohet vajza “mashtruese” që i nxiti qytetarët për ikje nga Kosova, ja kush është dhe jeta luksoze e saj (FOTO/VIDEO)

Stacioni kryesor i autobusëve në Prishtinë i mbushur me njerëz që rrethojnë autobusët e linjës Prishtinë-Beograd ka ngritur shumë dilema për një valë të re emigrimi ilegal për në vendet e BE-së. Për çdo natë, turma njerëzish të mbledhur bashkë, brohorasin, shprehin shqetësime, mllef e dëshirë për të ikur.Mirëpo, e …

Artikulli i plotë »

Ndodhi para 1 ore: ‘Qindra qytetarë u larguan edhe sonte nga Kosova’, përsëriten ikjet nga vendi

Mos formimi i institucioneve ka bërë që kosovarët përsëri të emigrojnë ilegalisht drejt vendeve të BE’së. Ka disa ditë që autobusë të shumtë me qytetarë po nisen nga Prishtina për në Beograd më pas për të dal ilegalisht drejt Hungarisë dhe vendeve tjera të BE’së…per te par videon e plote …

Artikulli i plotë »