Monday , 21 January 2019

Arkivat e etiketimeve fundit

LAJMI I FUNDIT / Një e keqe edhe më e madhe i ndodhi Milaim Zekës, ai nuk mund të…

Gjykata Themelore në Prishtinë, ka jep detaje në lidhje me vendimin për arrestin shtëpiak ndaj deputetit Milaim Zeka, duke thënë se atij tashmë i është konfiskuar pasaporta.Përmes një njoftimi për media, Gjykata Themelore njofton se kjo masë do të zgjas nga data 16 tetor deri më 16 nëntor 2017….shtype reklamen …

Artikulli i plotë »

E fundit / Askush nuk e priti këtë, Ja çka ju zbulua tani Riges e Guximit për vrasjen e Aulonit (Video)

Riga Gosalci është vajza e një pjestari të Njësisë Speciale të Policisë së Kosovës. Ajo është arrestuar nën dyshimin se ka ndihmuar Guxim Hadrin, poashtu I arrestuar nën dyshimin se ka kryer vrasjen e Aulon Zekës, shkruan Botapress. Vrajsa e Aulon Zekës ka zgjuar indinjate dhe ka shkaktuar dhembje të …

Artikulli i plotë »

LAJMI I FUNDIT: Gjykata ka marrë këtë vendim për të dyshuarit për vrasjen e Aulonit, pritet te dënohen me burg tee…

Dy të dyshuarit për vrasjen e 16 vjeçarit Aulon Zeka para pak ditësh, G.H. dhe R.G., dolën sot para Gjykatës. Atyre u është caktuar masa e paraburgimit prej 30 ditësh, raporton “Koha Ditore”. Kujtojmë se i ndjeri Aulon Zeka u gjet i vrarë të shtunën rreth orës 11:00 në rrugën …

Artikulli i plotë »

Lajmi i Fundit: Zhvarroset trupi i të vrarit, kjo është arsyeja

Nën urdhëresën e Prokurorisë Speciale dhe në bashkëpunim juridik me Shqipërinë, Instituti i Mjekësisë Ligjore së bashku me EULEX-in dhe nën mbikëqyrjen e prokurores për krime lufte Drita Hajdari, kanë zhvarrosur sot në fshatin Domaj të Shqipërisë trupin e një personi të paidentifikuar, i cili është varrosur aty në kohën …

Artikulli i plotë »