Saturday , 20 October 2018

Rrëfimi i prekshëm, i dy fëmijëve të cilët çdo ditë rrinë me orë të tëra tek varri i babait të tyre

Mason dhe Mylan Brazel, janë dy vëllezër të moshës fëmijërore. Ata vizitojnë pothuajse çdo dite varrin e babait të në varrezat e dëshmorëve në Arlington në Teksas, sepse babi i tyre shërbente në ushtrinë amerikane. Mylan fëmija më i madh thotë se me këtë vizitë i duket sikur e ndjen …

Artikulli i plotë »

Ramush Haradinaj: Un sot do jem gjithë ditën te rrethi, net ofrohet dikush afer flamurit ta djegi shuplaka gojes… (VIDEO)

Kryeministri, Ramush Haradinaj, ka deklaruar në mbledhjen e Qeverisë së sot do të bëhet vendosja e flamurit shtetëror të Kosovës në hyrje të Prishtinës. “Dje kam dhënë detyrë, që flamuri shtetëror të vendoset tek rrethi”, ka thënë Haradinaj. Sot gjatë ditës është paralajmruar se në orën 13:00, do të mbahet …

Artikulli i plotë »

Denoncimi i 25-vjeçares: Kunati më përdhunonte kur burri ishte në punë, Shikoni pamjet e filmuara

E reja pretendon se kjo ka nisur pas tetorit të vitit 2017, raporton gazeta lokale “blic”, shkruan Syri.net, ndërsa për rastin është hapur një hetim. Një ose dy herë në javë, duke përfituar nga fakti se bashkëshorti i së resë ishte në punë, kunati 20-vjeçar akuzohet se ka abuzuar me …

Artikulli i plotë »