Monday , 21 January 2019

Faleminderit Gjermani! Ky është lajmi më i mirë për Kosovën në 20 vitet e fundit!

Faleminderit Gjermani! Ky është lajmi më i mirë për Kosovën në 20 vitet e fundit!

Gazeta vjeneze „Der Standard“, ka shkruar rreth bisedimeve për ndarjen e Kosovës. Sipas kësaj të përditshmeje vjeneze, gjermanët kanë parandaluar ndarjen e Kosovës, të cilën e kanë favorizuar serbët por edhe pala kosovare për shkak të lodhjes me cështjen e veriut të Kosovës.Kjo, sipas diplomatëve, edhe ka bërë që të ndërhyjë Berlini. Por, një zyrtar, në kushte anonimiteti i ka thënë gazetës austriake se ka frikë Thaçi dhe Vuçiq mund të …Shtypni posht reklamen dhe ju hapet shkrimi i plot