Saturday , 18 November 2017

Dhëndri miliarder, vjehrri edhe më miliarder – kështu dukej dasma që pushtoi mediat botërore (Pamje)

shte një fundjavë e një dasme për ta kujtuar, dasmë kjo për dy trashëgimtarët jashtëzakonisht shumë të pasur dhe 600 miqtë e tyre gjithashtu shumë të pasur dhe të famshëm – në rivierën franceze.Alberto Mugrabi, djali 46-vjeçar i industrialistit izraelit dhe koleksionistit të artit Jose Mugrabi, i tha ‘Po’ 23-vjeçares …

Artikulli i plotë »

Pse avionët nuk mund të fluturojnë mbi trekëndeshin e Bermudës?

Imagjinata njerëzore ka tendencë mbingarkohet kur përballet me prova të qarta të forcave të natyrës, dhe pa shpjegime konkrete në lidhje me ekzistencën e këtyre forcave, si për shembull trekëndëshi famëkeq i Bermudës. Ajo që qëndron në zemër të “misterit” janë konvergjencat e fenomeneve të shumëfishta natyrore që kanë tendencën …

Artikulli i plotë »

E vrau burri sot në banesë, kush është Migena Kellezi dhe marrëdhënia e saj fqinjët

Një grua e moshës 30-vjeçare është vrarë mëngjesin e ditës së sotshme nga i shoqi, në një nga qytetet e Italisë. Viktima është identifikuar si Migena Kellezi, ndërsa bashkëshorti, Dritan Sulollari. Çifti jetonte prej vitesh në Itali, ndërsa ngjarja e rëndë ka ndodhur në prani të fëmijës së tyre 8-vjeçar. …

Artikulli i plotë »

Banorët e këtij fshati natën nuk flenë ndërsa ditën nuk dalin nga shtëpia, arsyeja eshte e tmerrshme (Pamje)

Gjarpërinjtë nepërka janë kthyer në makth dhe në “ëndrrën e frikshme” të një fshati në verilindje të Turqisë. Banorët, të frikësuar nga prania e shpeshtë e gjarpërinjve helmues, që sipas tyre arrijnë deri në tre metra të gjatë, kanë kërkuar nga shteti që të marrë masa.Agjencia shtetërore e lajmeve “Anadolu …

Artikulli i plotë »