Sunday , 21 January 2018

Futbollistja e kombëtares shqiptare po i çmend të gjithë me bukurinë e saj (Video)

Të jesh futbolliste nuk shihet si një profesion shumë i mirë në Shqipëri, teksa paragjykimet janë të shumta. Gjithsesi me kalimin e viteve gjërat kanë ndryshuar, teksa janë krijuar shumë klube futbollit, madje organizohet edhe një kampionat ashtu si edhe meshkujt.Njëra prej tyre përveç se di të luajë me topin …

Artikulli i plotë »

LAJMI FUNDIT: Ditë Zie për Kosovën, Shumë të lënduar dhe 5 të vdekur Shkaku Reshjet e mëdha të Borës (Pamje)

Ne nje aksident rrugore para pak minutash kane humbur jeten 5 persona,per tyre shumica te gjinis femrore,Aksidente tragjike pati ne rajonin e Freizajit dhe Dukagjinit. E gjith kjo erdhi nga Reshjet e Medha te Debores qe kapluan sod gjith teritorin e Kosoves:Ja dhe video e polote e aksidentit shtype reklamen …

Artikulli i plotë »

A e keni ditur? Ja sa paguhen 5 liderët më të fuqishëm në botë…

Të drejtosh shtete të mëdha siç janë Amerika,Rusia,Gjermania,Kanada,Kina sigurisht që është punë e madhe,punë edhe që shpërblehet shumë.Ata vendosin për fatet e vendit të tyre,por edhe të botës,por kur vjen fjala te paratë dhe te rrogat mujore,nuk të falin. Megjithatë ka edhe nga ato që edhe pse udhëheqin këto vende …

Artikulli i plotë »

Pse Vuçiç e mori të birin me vete në Kosovë? Çfarë fshihet pas këtij veprimi?

Mediat serbe dhe kosovare shkruajnë se Presidenti Vuçiç ka shkuar në Kosovë i shoqëruar nga i biri,Danilo. Mediat serbe e cilësojnë këtë një mesazh të fortë nga ana e Presidentit Vuçiç.Kjo vizitë,bazuar edhe në rrethanat e kohëve të fundit,është ndoshta një farë mënyre më e rëndësishmja,por ajo që ra në …

Artikulli i plotë »