Monday , 25 September 2017

LAJM I FUNDIT: Tronditet Prishtina, ja çka pa ndodh atje për momentin (VIDEO)

LAJM I FUNDIT: Tronditet Prishtina, ja çka pa ndodh atje për momentin…. Shiu i rrëmbyeshëm dhe era e madhe që kanë filluar pasditen e së enjtes kanë bartur karriget e kafeneve në rrugën kryesore në lagjen “Lakrishtë”, në Prishtinë. Po ashtu në disa pjesë të kryeqytetit qarkullimi është vështirësuar pasi …

Artikulli i plotë »

Çartet Kryeministri Haradinaj me kërkesë të tij ja cili drejtor dhe bord u shkarkua

Kryeministri Ramush Haradinaj po vazhdon me shkarkime. Pas komisionit për Demarkacion, shefi i ekzekutivit kosovar ka kërkuar nga vartësi i tij në Ministri të Arsimit që të shkarkojnë bordin e Agjencisë së Akreditimit. Kërkesa e Haradinajt përmban, shkarkimin e menjëhershëm të Bordit të Agjencisë së Akreditimit i cili funksionon në …

Artikulli i plotë »

Viti 1999: Pamje të rralla nga momenti kur trupat britanike vrasin midis Prishtinës dy ish-ushtarët e UÇK-së (Video)

Më 2 korrik të vitit 1999, mijëra kosovarë kishin dalë rrugëve të Prishtinës për të festuar nëntë vjetorin e Deklaratës së Pavarësisë së Kosovës. Trupat britanike, hapën zjarr kur një makinë doli drejt pozicionit të tyre duke lënë kështu të vdekur dy ish-pjesëtarë të UÇK-së, transmeton InfoPress. Në videon e …

Artikulli i plotë »